• Wokalne odkrycia naszego LO

          • „Śpiewać każdy może", ale tak pięknie jak nasze uczennice to raczej nie każdy. 

            O swojej pasji opowiedziały nam uczennice klas pierwszych, czyli wokalne „odkrycia" w naszym Liceum. 

            „„Mam na imię Lena. Jestem uczennicą klasy 1c. Śpiewanie i gra na pianinie to moja pasja. Uczęszczałam do szkoły muzycznej Yamaha przez 9 lat i uczyłam się tam gry na pianinie. Chodzę na zajęcia wokalne od 7 lat. Aktualnie, po krótkiej przerwie, kontynuuję grę na pianinie."

             

            Nazywam się Julia Mączka i mam 15 lat. Moja przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się w 2016 roku, gdy miałam 8 lat. Wtedy moja ówczesna wychowawczyni zgłosiła mnie na pierwszy konkurs. Od tamtego czasu uczestniczyłam w zajęciach wokalnych, śpiewałam w okolicznej scholi oraz brałam udział w licznych akademiach. Brałam również udział w konkursach, najbardziej owocnymi były: powiatowy przegląd pieśni patriotycznej „Piękna Niepodległa" oraz powiatowy konkurs muzyczny „Muzykalia".

          • "KSIĄŻKA MÓWI" i nagroda dla biblioteki szkolnej

          •  Liceum po raz kolejny wzięło udział w konkursie pięknego czytania „KSIĄŻKA MÓWI”, który organizowany jest przez Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Zgierzu. W dniu 14 listopada, na etapie rejonowym tego Konkursu, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu,uczennice z klasy 2C - Adrianna Mrówka i Zuzanna Galińska przedstawiły swoje interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej: „Rozmowa z kamieniem” oraz „Miłość od pierwszego wejrzenia”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej pięknej imprezie miłośników literatury i dobrej dykcji.

            Dzięki udziałowi w konkursie biblioteka szkolna otrzymała nagrodę w postaci książek na kwotę 3000,00 zł.

             

          • III miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt

          • W dniu 16 listopada w Wieluniu, odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Drużyna z naszej Szkoły, w składzie: Natalia Ajtner, Paulina Kalarus, Maja i Nikola Szczypkowskie, Zuzanna Lasota, Natalia Światły, Oliwia Tomczyk, Natasza Musialska i Joanna Kobielska - zajęła III miejsce, pokonując teamy z Sieradza, Sędziejowic i Wojsławic.

          • Święto Niepodległości

          • Z okazji Święta Niepodległości młodzież wsyłuchała montażu słowno- muzycznego  w wykonaniu uczniów klas trzecich.   Podczas uroczystości  społeczność szkolna wspólnie z gośćmi z Przedszkola Nr 1, przystąpiła do akcji #SzkołaDoHymnu, w ramach której wszyscy uroczyście odśpiewali Hymn Polski .

          • Projekt „Krokus” 2023-2024

          • Już po raz ósmy uczniowie wieruszowskiego „Kopernika” biorą udział w międzynarodowym Projekcie „Krokus”. W ramach projektu Żydowskie Muzeum „Galicja” w Krakowie we współpracy z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście przesłało nam cebulki żółtych krokusów, które uczniowie kl. IIIA posadzili 10 listopada 2023 przed szkołą – jak ich poprzednicy w latach ubiegłych.

            Rozkwitające wiosną krokusy mają upamiętniać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej, w tym także 207 znanych z imienia i nazwiska żydowskich dzieci z Wieruszowa. Kwiaty te uświadomią nam również, iż nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera.

            Kolor kwiatów nawiązuje do żółtych gwiazd Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu krajach okupowanych przez hitlerowskie Niemcy.

            Projekt „Krokus” pozwala także na utrwalenie tematyki Holokaustu oraz zwraca uwagę na niebezpieczeństwa wiążące się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

          • Sukces Absolwentki "Kopernika"

          • Z przyjemnością informujemy, że Absolwentka naszego Liceum mgr Ewa Woźniak-Wawrzyniak odniosła znaczący sukces akademicki - w środę 08.11.2023 r. obroniła swoją pracę doktorską pt.: Teoria transformacji a dyskurs postzależnościowy. Narracja o Polsce lat 1988 - 2004 w szkolnych podręcznikach do historii dla szkół ponadpodstawowych" i zasłużenie uzyskała prestiżowy stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie Historia. To wyjątkowe osiągnięcie, które świadczy o jej zaangażowaniu i pasji w dziedzinie historii.

            Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej!

          • "Młodzi płyną z Łodzią"

          • 10- osobowa grupa z Liceum zakończyła roczny projekt "Młodzi płyną z Łodzią" realizowany we współpracy z fundacją Edu4You w ramach programu Erasmus + . Tematyka projektu to ekologia oraz promowanie osób młodych w aktywności obywatelskiej. Młodzież podczas spotkań na terenie Łodzi brała udział w debatach z zakresu polityki ekologicznej lokalnej, opracowywała propozycje działań pro-eko dla regionu, uczestniczyła w wykładach dotyczących prawa lokalnego. Każdy z uczestników otrzymał na zakończenie projektu certyfikat Youthpass, dzięki któremu uczestnicy projektu mogą uświadomić sobie, jakie umiejętności już mają oraz zaplanować to, czego jeszcze chcą się nauczyć. Ponadto Youthpass daje możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć np. przyszłemu pracodawcy