• Spotkanie profilaktyczne

• W dniu 20 września uczniowie klas 1-4 (w dwóch grupach ) uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie rozpoczęła pani Karolina Krawczyk-Borowiec a warsztaty prowadziła pani Anna Smolis z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieruszowie. Dzięki prelekcji uczniowie dowiedzieli się o negatywnych skutkach palenia papierosów i e-papierosów, skutkach biernego palenia a także poznali skład chemiczny papierosów.

• Wycieczka po samo zdrowie

• Nic tak nie integruje klasy, jak wycieczka. Czy to autokarowa, czy rowerowa - obie mają mnóstwo zalet. A jeżeli dopisuje pogoda i dobre humory uczestników - to już lepiej być chyba nie może !

Klasa 1B, wraz z wychowawcą p. Andżeliką Kulą i opiekunami: p. Joanną Kalarus, p. Marianem Bryłką i p. Markiem Świeściakiem, udała się w piątek na wycieczkę rowerową do Niwisk. Było sympatycznie i zdrowo a nawet korzystnie, ponieważ wycieczka została sfinansowana w ramach Mikrograntów Wieruszów 2023 - przy wsparciu Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

• "Trzeźwo znaczy zdrowo i bezpiecznie"

• Młodzież Liceum uczestniczyła w programie profilaktycznym "Trzeźwo znaczy zdrowo i bezpiecznie" realizowanym przez OSP Wieruszów.

Uczniowie podczas warsztatów: uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy w krwotokach dowiedzieli się o swoich obowiązkach w świetle prawa karnego przechodząc tor przeszkód w alko- i narkogoglach mogli doświadczyć jak zmienia się percepcja pod wpływem alkoholu i narkotyków Podjęte działania miały na celu uświadomienie młodzieży negatywnych konsekwencji spożywania alkoholu , zwiększenia świadomości ryzyka związanego z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

• Zdjęcia klasowe

• W czwartek, w naszej szkole, gościliśmy pana fotografa, który już niebawem dostarczy nam wspólne zdjęcia klasowe. Nie możemy się doczekać ! W końcu to jedna z wielu cennych pamiątek, która pozostanie z nami na lata.

• "Spotkanie przyjaciół"

• W sobotę, 16 września, uczniowie naszej szkoły w roli wolontariuszy uczestniczyli w Imprezie integracyjnej "Spotkanie przyjaciół". Impreza rozpoczęła się od uroczystego odsłonięcia tablicy olimpijki, Renaty Mauer -Różańskiej i paraolimpijczyka, Janusza Rokickiego. Następnie uczestnicy udali się w kolorowym pochodzie na Stadion Sportowy GOSiTDalsza część spotkania rozpoczęła się symbolicznym biegiem integracyjnym , po którym przyszedł czas na atrakcje sportowe i artystyczne.

• Nardowe Czytanie 2023

• W piątek, 8 września na wieruszowskim Rynku pod pomnikiem Floriana, odbyła się XII odsłona NARODOWEGO CZYTANIA. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej – "Nad Niemnem". W tym ogólnopolskim wydarzeniu miłośników literatury, wzięli udział włodarze naszego miasta i powiatu, a także uczniowie z wieruszowskich szkół oraz wieruszowscy bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych. Byli też członkowie stowarzyszenia historycznego Gloria Victis i lokalnego klubu seniora.

We wspólne czytanie włączyli się również uczniowie z naszego Liceum,którzy z wielkim zaangażowaniem interpretowali wybrane fragmenty prozy Elizy Orzeszkowej.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/24

• 4 września 2023 r. społeczność uczniowska Liceum uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego 2023/24.

W uroczystości udział wzięli Wicestarosta Wieruszowski Marek Kanicki, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniowie Liceum. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Magdalena Stachulec-  przywitała zebranych, w pierwszej kolejności zwracając się do uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w "Koperniku". Pani Dyrektor przedstawiła plany na najbliższy rok szkolny oraz zmiany organizacyjne, jakie czekają na uczniów w  najbliższym czasie. Głos zabrał także Wicestarosta Marek Kanicki, który skierował swoje życzenia do uczniów i nauczycieli życząc wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Po spotkaniu ogólnym uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z wychowawcami klas