• Cele i założenia projektu

• Celem projektu jest promowanie aktywnego udziału osób młodych w życiu demokratycznym poprzez zorganizowanie warsztatów i debat w okresie realizacji projektu na terenie Łodzi. Młodzież spotka się z decydentami, którzy poznają potrzeby młodzieży w zakresie tworzenia polityki. W trakcie projektu zostaną wyłonieni liderzy młodzieżowi, którzy będą swego rodzaju ekspertami dla władz lokalnych i będą wyznaczać kierunki polityki młodzież. tego regionu. Dzięki warsztatom zostaną rozwiązane potrzeby młodzieży: poznanie zasad państwa i prawa Polskiego oraz obywatelskiej inicjatyw ustawodawczej, podnoszenie i zdobywanie nowych umiejętności, zrozumienie zasad dialogu społecznego oraz aktywne włączenie się w tworzenie polityki dla młodych.

Projekt realizowany we współpracy  z Fundacją Edu4You, która jest jego głównym koordynatorem.

Nazwa projektu: Erasmus plus, akcja KA3 wsparcie rozwoju polityki i współpracy

Okres realizacji: od 01.03.2021 przez 17 miesięcy

Uczestnicy: młodzież w wieku 15 - 22 lata

Ilość uczestników: 39 z 3 miast: Łódź (XXI LO), Wieruszów (LO im.M. Kopernika)  i Wieluń (I LO im.T. Kościuszki)

• Warsztaty

• W projekcie wzięło udział  39 uczniów  z 3 miast: Wieruszów (LO im.M. Kopernika), Łódź (XXI LO),  i  Wieluń (I LO im.T. Kościuszki).

W projekcie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B z profilu społecznego. Przez ostatni rok raz w miesiącu (sobota i niedziela) młodzież spotykała się w Łodzi z decydentami, głównie przedstawicielami Sejmiku Województwa Łódzkiego, aktywnie uczestniczyła w licznych warsztatach,  rozwijała swoją wiedzę ogólną i kształciła szereg nowych umiejętności przydatnych w planowanej aktywności politycznej.

Na koniec projektu uczestnicy otrzymali certyfiakty  Europass CV  oraz  Youthpass.